izocam

İzocam
İzocam Çatı Siltesi, çıplak veya bir yüzünde buhar kesici alüminyum folyolu olarak imal edilir. Sıcak ve rutubete maruz kalması halinde dahi, silte boyutlarında bir degişme gözlenmemektedir. Yüksek ısı ve ses yalıtım değerine ulaşılmak istendiğinde, iki kat Çatı Şiltesi serilmelidir. Uygulamada dikkat edilmesi gereken husus birinci tabaka serildikten sonra ikinci tabakanın birincinin serilme istikametine dik olarak serilmesidir. Kullanılmayan çatıların yalıtımında, döşemeye serilmek sureti ile uygulanır. Alüminyum folyolu şiltenin kullanıldığı durumlarda buhar kesici olan folyolu yüz, daima sıcak tarafta bulunmalıdır. Camyünü sandviç çatı sistemleri, trapez saç levha, alüminyum trapez levha veya asbestli çimento
ondüle levhanın iki plakası arasına camyünü yalıtım malzemesinin gelmesi ile oluşan bir sistemdir. Geniş açıklıklı çatılarda ısı ve ses yalıtımı amacıyla kullanılır.

 

Camyünü Sandviç Çatı Sistemleri
Yeni inşa edilen yapıların çatılarında ısı ve ses yalıtımı amacıyla kullanılır. Sanayi ve ticari yapılarda geniş uygulama alani vardir. Mevcut yapılarda ısı ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla, eski çatı üzerine monte etmek sureti ile uygulanır.

Uygulama
Camyünü sandviç çatı sistemleri, yeni yapılarda iki trapez levha arası camyünü çatı sisteminin veya mevcut yapılarda çati üzerine camyünü ve trapez levhanın tespit edilmesi sureti ile uygulanır.

Yeni Yapılarda:

Çatı kaplama levhası, taşıyıcı konstrüksiyon üzerindeki asıklara tespit edilerek sandviç çati sisteminin alt yüzeyi oluşturulur.
Üzerine Izocam Camyünü Şilte serilmeden önce araya bir buhar kesici konmalıdır. Özellikle iç ortam rutubeti yüksek olan mekanlarda, buhar kesicinin kullanılmasi ihmal edilmemelidir. Camyünü Şilte serilirken, belirli noktalara mesafe tutucular yerleştirilerek alt levha ile üst levhanin tespiti sağlanır. Üst levhanın da tespiti ile sandviç çatı sistemi oluşturulmus olur. Mesafe tutucunun ısı köprüsü yapmasına engel olmak amacıyla diş levha ile arasına conta yerleştirilmelidir.

Mevcut Yapılarda:

Mevcut çati kaplaması üzerine (asbestli çimento ondüle levha, alüminyum trapez levha, trapez saç levha.) buhar kesici serilir. Bunun üzerine taşıyıcı konstrüksiyona bağlı olarak ahşap ya da çelikten oluşan tespit kadronları monte edilir. Kadron aralarına Camyünü Şilte döşenir. Alüminyum veya trapez saç levha, kadronlar üzerine tespit edilerek sistemin dış yüzeyi oluşturulmuş olur. İzocam Rulopan, her iki yüzü camtülü kaplı olarak imal edilir. Camyününün ve yüzey kaplama malzemesinin özelliklerinden dolayı: uygulama sırasında yırtılmaz, fire vermez. Her türlü ahşap ve metal çatıya kolaylıkla uyum sağlar. Hafif olduğundan, çatıya çıkartılması ve kesilerek uygulanması çok kolaydır. Rulopan ile kaplanan çatılar, ısı yalıtımıyla yakıt sarfiyatını önemli ölçüde azaltır. Açık gözenekli elyaf yapısı ile ses yalıtımı, yanmaz özellikteki cam yünü sayesinde yangın güvenliği sağlar.

Kullanım Alanları:
Kullanılmayan çatıların ısı ve ses yalıtımında, döşemeye serilmek  sureti ile uygulanır. Uygulamada şiltenin üstü kesinlikle örtülmemelidir.

Teknik Özellikleri:
- Rulopan Şilteleri DIN 4102 ve TS 1263'e göre yanmaz malzemeler sınıfı olan A sınıfındandır. Yanmaz özellikteki camyünü, böylece yangın güvenliği de sağlar.
- Rulopan zamanla bozulmaz, çürümez, korozyon ve paslanma yapmaz, böcekler ve mikroorganizmalar tarafından tahrip edilemez. Küf tutmaz.
- Higroskopik (nem tutucu) ve kapiler (nem emici) değildir.
- Rulopan Şiltelerinin her iki yüzünün camtülü kaplı olması nedeniyle, tutulması ve uygulanması daha kolaydır.
- Rulopan çeşitli ebatlarda üretilmektedir.

 

Adres : Çolak Molla Mümin Hoca Sokak No :1/B Atıfbey Mahallesi Gaziemir İZMİR
Tel : +90 (232) 251 70 55 Gsm : 0537 27013 91  - 0 507 214 63 08


Değerli ziyaretçimiz,
Öncelikle internet sitemize hoşgeldiniz.
Temel İlkemiz; müşterilerimizin, ilk anda veya devam eden problemlerine,ihtiyaçlarına karşılık verebilmek, beklentilerini karşılayarak, koşulsuz müşteri memnuniyetini ve bağlılığını sağlamak, taahhütlerimizi zamanında, eksiksiz olarak teslim etmek, yapılan uygulamaları bir defada, israfı da ortadan kaldırarak mevcut projeler üzerinde çalışmalar yapmaktır.
 


  Resmi Gazete
  Ticaret Sicil Gazetesi
  T.C. Kimlik Öğrenme
  Vergi Kimlik No. Öğrenme
  Uyap Dava Sorgulama
  Sosyal Güvenlik Kurumu
  Türkiye.gov.tr

 Sitemizi bugüne kadar

  kişi ziyaret etmiştir.

Bu internet sitesi Parantez Teknoloji
tarafından tasarlanmıştır.


 

Web : http://www.ozdenizizolasyon.com
E-Posta :
info@ozdenizizolasyon.com