mantolama

Mantolama Nedir, Neden gereklidir?
Binalarda ısı yalıtımı sağlamak amacıyla önerilen içeriden yalıtımı veya sandviç duvar sistemi gibi yöntemlerle, ısı köprülerinin tamamen engellenebilmesi mümkün değildir. Oysa, Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri, hem duvar elemanlarının oluşturduğu yüzeyleri hem de kolon, kiriş vb. betonarme alanları yalıtarak, ısı köprülerini ortadan kaldırır ve yalıtımdan en etkin netice alınmasını sağlar. Böylece daha az enerji ile istenilen konfor şartlarına ulaşılabilir. Ayrıca, Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri, yapı bileşenlerinde oluşabilecek genleşme ve büzülme gibi fiziksel değişimleri önler. Duvar içi gerilmeleri, çatlakları, korozyon vb. yapı hasarlarını engelleyerek daha güvenli ve uzun ömürlü binalar yaratır.


Dışarıdan Yalıtım - İçeriden Yalıtım

Isı yalıtımı nedir?

DIŞ CEPHE ISI YALITIMI LÜKS MÜ İHTİYAÇ MI?

Bilindiği üzere dünyadaki enerji kaynakları hızla tükenmektedir. 1973 yılında dünyada yaşananpetrol krizinden sonra enerji fiyatlarının artmasıyla ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu konuları dahada önem kazanmıştır.Dış cephe ısı yalıtımının binalar ve çevre üzerinde birçok olumlu etkisinin yanı sıra aile bütçesi,yaşanılan mekanların yaşamsal konforu ve ülke ekonomisi başta olmak üzere bir çok olumlu etkisi bulunmaktadır. Bu ve benzeri sebep-sonuçlardan ötürü başta Almanya olmak üzere çeşitli Avrupa ülkeleri 1970'li yılların başından itibaren binalarının dış cephelerini uygun kalınlıktaki ısı yalıtım plakaları ile kaplayarak enerji tüketiminde %80'lere varan tasarruf elde etmişlerdir. Ülkemizde ısı yalıtımı ile enerji tasarrufunun yaygınlaştırılmasına yönelik TSE, Bayındırlık Bakanlığı ve Enerji Bakanlığı nezdinde gerçekleştirilen çalışmalar ile TS 825 "Binalarda IsıYalıtım Kuralları" standardı, Nisan 1998'de revize edilmiş ve Haziran 2000'den itibaren de yeni inşa edilecek yapılarda zorunlu bir standart haline gelmiştir. Isı yalıtımı uygulama zorunluluğu, belediyelerin ilgili bölümleri ve yapı denetim firmalarınca denetlenmektedir.Dış cephe Isı Yalıtımının en önemli özelliklerinden biri de atmosfere zarar veren gazların tüketiminin en aza indirilerek hava kirliliğinin azaltılması, fosil enerji kaynaklarının korunması ile çevreye katkıda bulunmaktadır. 

DIŞ CEPHE ISI YALITIM SİSTEMİNİ FAYDALARI
• Goya Termofor Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, binanızın dış cephesini bir kabuk gibi sardığından mevcut ısı köprülerini tamamen ortadan kaldırır ve bina taşıyıcı sistemini atmosferiki etkilere karşı korur, binanızın yaşlanmasını geciktirir.
• Sistem içindeki ısı yalıtım plakası %100 karbon,16 kg/metreküp yoğunluklu EPS'dir. Bu nedenle su ve ısı geçirimsiz, nefes alan yapısı ile taşıyıcı sistem donatılarının korozyonunu engeller, binayı don etkisinden korur.
• Dış cephenin kesintisiz kaplanması sayesinde ısı kaçakları engellendiğinden, yağış ve buna bağlı
oluşabilecek nem, rutubet ve küflenme sorunları tamamen ortadan kalkar.
• Goya Termofor Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi, binanızın ömrünü uzatır.
• Goya Termofor Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi,
binanızın ısıtma ve soğutma giderlerini %50'ye varan
oranda azaltacağı için 3-5 yıl arasındaki zaman diliminde kendini amorti eder.
• TS 825 metoduna göre hesaplama yapılıp uygun kalınlıkta ısı yalıtım plakası ile yalıtılmış binanın yaşamsal
alandaki sıcaklık değeri ile duvarların iç yüzeyi arasındaki ısı farkı 2 C'yi geçmez.
• Nem dengesini koruyarak rahatsız edici hava akımı oluşmasını engeller, yaşam mekanlarında insanların rahat
nefes almasını sağlar.
• Projelendirme aşamasında, ısı yalıtımına bağlı olarak daha ince duvar kesitleri seçilebilir. Buda daha fazla iç alan yaratır.
• Daha az yakıt tüketimine sebep olacağı için atmosfere yayılan zehirli gazları en aza indirerek hava kirliliğinin önlenmesine ve çevrenin korunmasına çok önemli bir katkı sağlayacaktır.
• Kişiye özel çok çeşitli cephe tasarımlarına olanak sağlar.

DIŞ CEPHE UYGULAMA ÖRNEĞİ

Öncesi - Sonrası
 

 

Adres : Çolak Molla Mümin Hoca Sokak No :1/B Atıfbey Mahallesi Gaziemir İZMİR
Tel : +90 (232) 251 70 55 Gsm : 0537 27013 91  - 0 507 214 63 08


Değerli ziyaretçimiz,
Öncelikle internet sitemize hoşgeldiniz.
Temel İlkemiz; müşterilerimizin, ilk anda veya devam eden problemlerine,ihtiyaçlarına karşılık verebilmek, beklentilerini karşılayarak, koşulsuz müşteri memnuniyetini ve bağlılığını sağlamak, taahhütlerimizi zamanında, eksiksiz olarak teslim etmek, yapılan uygulamaları bir defada, israfı da ortadan kaldırarak mevcut projeler üzerinde çalışmalar yapmaktır.
 


  Resmi Gazete
  Ticaret Sicil Gazetesi
  T.C. Kimlik Öğrenme
  Vergi Kimlik No. Öğrenme
  Uyap Dava Sorgulama
  Sosyal Güvenlik Kurumu
  Türkiye.gov.tr

 Sitemizi bugüne kadar

  kişi ziyaret etmiştir.

Bu internet sitesi Parantez Teknoloji
tarafından tasarlanmıştır.


 

Web : http://www.ozdenizizolasyon.com
E-Posta :
info@ozdenizizolasyon.com